Něco málo o Emppu

22. ledna 2011 v 9:34 |  Emppu Vuorinen
Emppu Vuorinen (rozený jako Erno Matti Juhani Vuorinen) je jeden z nejznámějších finských kytaristů. Narodil se 24. června
1978 v malém finském městečku Kitee, kde také vznikla známá Metalová skupina Nightwish, ve které hraje dodnes. Jeho rodné jméno je Erno, ale dal si přezdívku Emppu, protože se jméno Erno Finům špatně vyslovuje, a dnes už jej známe především jako Emppuho Vuorinena. Dnes se aktivně věnuje power metalové skupině s ženským hlasem Nightwish.

Emppu se už od svých 12ti let učil hře na akustickou kytaru, ale proslavilo ho především ohromující umění hry na kytaru elektrickou, na kterou přešel roku 1997. Mladý Emppu šel studovat spolu s jeho sousedem a nejlepším přítelem Tuomasem Holopainenem na hudební konzervatoř, kde potkali operní zpěvačku Tarju Turunen a založili s ní Gothic a Symphonic Metalovou skupinu, kterou podle jejich první písně nazvali Nightwish. Běžel čas, a Emppu s Jukkou Nevalainenem museli rodné město opustit, protože se museli vydat na vojnu. Oba se ale vrátili v pořádku zpět, a mohli pokračovat ve své účasti v Nightwish.Historie

Výbava

Emppu v začátcích používal kytary značky Washburn (bílou a fialovou WASHBURN CS-780 se zlatým hardwarem), ale později přešel na kytary ESP. V současné době hraje na bílou a fialovou ESP Horizon, ESP EV-1 se snímači Seymour Duncan (TB-5 u kobylky, SHR-1 uprostřed a SH-2 u krku) a dvojzvratným tremolem. Ve videoklipech k písním Amaranth a Bye Bye Beautiful použil ESP Eclipse ve vínově černé.
Jeho hlavní zesilovače jsou Mesa/Boogie Dual Rectifiers s reproduktory 4x12 Marshall JCM 800.

Dovednost

Emppu při svých sólech používá tapping a vibráto. Některá jeho sóla jsou hodně melodická, jiná zase progresivnější. Také rád "převádí" svá sóla z durových skladeb do mollových (např. sólo v durové skladbě "High Hopes" převedl do mollového coveru "Symphony of Destruction").
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Anette vs Tarja

Anette
Tarja

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama