Něco málo o Anett

22. ledna 2011 v 9:32 |  Anette Olzon
Anette Olzon (* 21. června
1971KatrineholmŠvédsko) je švédská
zpěvačka, v současnosti (od roku 2007) známá díky svému působení v metalovékapele Nightwish jako hlavní zpěvačka. Dříve byla známa jako zpěvačka švédské rockové skupiny Alyson Avenue. Po příchodu do Nightwish si ještě zahrála s několika skupinami, ve studiu i naživo, například Brother Firetribe nebo Pain.
V roce 2008 nahrála jednu píseň s Brother Firetribe na jejich druhé album, Heart Full of Fire. Dále duet s The RasmusOctober & April, který byl poprvé odvysílán 9. října 2009 ve Finském rádiu. 13. srpna zazpívala dvě písně od Nightwish, konkrétně Kuolema Tekee Taiteilijan a Meadows of Heaven, se Stockholmským symfonickým orchestrem, při příležitosti oslavy švédsko-finských vztahů. Chystá se vydat své sólové album, jehož příprava začala 19. října 2009.
Je fanynkou zpěvaček Sharon den Adel (z metalové skupiny Within Temptation) a Simone Simonsové z metalové skupiny Epica). Inspirací jí také byly zpěvačky Caroly Häggkvistové, Sarah BrightmanNatalie Cole a Celine Dion. Ráda poslouchá i jiné metalové skupiny, například Sonata Arctica,AmorphisTarot nebo Within Temptation. Anette žije se svým přítelem, synem (narozen 2001) a se svými kočkami - Gremlins a Stjärnan. Má celkem sedm tetování, včetně jednoho na levém rameni: "Leave Me Alone". Nicméně plánuje další.
Za dobu svého působení v Nightwish často bývá terčem poznámek ze strany fanoušků, protože její hlas se za dobu turné DPP vyvíjel a občas to znělo jakoby se jí hlas změnil, ale to se časem vybarvilo a již dnes je některými kritiky chválena za její výkony v posledním roce. Je také proslulá svým výstředním stylem, v angličtině doslova "The Strange Style of Anette Olzon" čili "Podivný styl Anette Olzon." Samozřejmě má i své příznivce, ale tzv. 'Staří fanoušci Nightwish' ji v kapele vidí neradi.
Nicméně v současné době pracuje na dalším řadovém albu Nightwish připravované k vydání na září roku 2011 a na svém sólovém albu, které by mělo vyjít v dubnu roku 2011.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Anette vs Tarja

Anette
Tarja

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama